Leirin staabi

Piirileirin eri osa-alueilla on omat johtajansa, jotka muodostavat leirin johtoryhmän eri staabin. Staabia johtavat tasavertaiset leirinjohtajat. Johtamisen suhteen piirileirin tavoitteena on toteuttaa partion johtamismallia läpi koko projektiorganisaation ja ottaa sitä mukaan tekemiseen käytännön työkaluna. Haluamme, että kaikilla tekijöillä on itselleen sopiva, innostava ja kehittävä pesti. Siksi tavoitteinamme ovat lisäksi pestata kaikki tekijät, tarjota koulutusta, tunnistaa ja sanoittaa osaamista, tukea kaikkia tekijöitä ja lähijohtajia tehtävissään, sekä johtaa kokonaisuutta toimivasti ja partion arvopohjan mukaisesti. Staabi hyödyntää toiminnassaan myös yhteistyökumppanimme Mativationin projektisuunnittelutyökalua. Uskomme, että paremman johtajuuden avulla, saavutetaan parempi seikkailu, ellei jopa paras!

Meihin kaikkiin saat yhteyden sähköpostitse. Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@partio.fi
 

Vilhelmiina "Vilkku" Lehti
leirinjohtaja
vilhelmiina.lehti@partio.fi

Kai "Kaitsu" Sinkkonen
leirinjohtaja
kai.sinkkonen@partio.fi

Nikolai Nerg
infrapalvelujohtaja
nikolai.nerg@partio.fi
Vastuualueet: leiri-infra, turvallisuus, lääkintä, palo ja pelastus

Laura Nordgren
kasvatusjohtaja
laura.nordgren@partio.fi
Vastuualueet: alaleirit, perheleiri, kansainvälisyys, kasvatus, osaaminen, tukeminen

Maija Ruokonen
viestintäjohtaja
maija.ruokonen@partio.fi
Vastuualueet: markkinointi, sisäinen ja ulkoinen viestintä, sosiaalinen media, dokumentointi, kutsuvieraat, leiritoimisto

Joni Pinomäki
resurssijohtaja
joni.pinomaki@partio.fi
Vastuualueet: talous, hankinnat, HR, kumppanuudet, myyntitoiminto

Roosa Tiusanen
ohjelmajohtaja
roosa.tiusanen@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Santtu Soupas
ohjelmajohtaja
santtu.soupas@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Aura Pajamo
leirikokemusjohtaja
aura.pajamo@partio.fi
Vastuualueet: arkkitehtuuri, kaavoitus, muotoilu, brändi, leirituotteet, yhteisohjelmat