Leirin staabi

Otavan staabi

Piirileirillä jokaisella osa-alueella on oma johtajansa. Johtajat muodostavat leirin johtoryhmän eli staabin, jota johtaa leirinjohtajat. 

Johtamisen suhteen piirileirin tavoitteena on toteuttaa partion johtamismallia. Mallia käytetään läpi koko projektin ja sitä otetaan mukaan tekemiseen käytännön työkaluja. Haluamme, että kaikilla tekijöillä on itselleen sopiva, innostava ja kehittävä pesti. Siksi tavoitteinamme on pestata kaikki tekijät, tarjota koulutusta, tunnistaa ja sanoittaa osaamista. Meille on myös tärkeää tukea kaikkia tekijöitä ja lähijohtajia tehtävissään, sekä johtaa kokonaisuutta toimivasti ja partion arvopohjan mukaisesti.

Staabi hyödyntää toiminnassaan myös yhteistyökumppanimme Mativationin projektisuunnittelutyökalua. Uskomme, että paremman johtajuuden avulla, saavutetaan parempi seikkailu, ellei jopa paras!

Meihin kaikkiin saat yhteyden sähköpostitse. Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@partio.fi
 

Vilhelmiina "Vilkku" Lehti
leirinjohtaja
vilhelmiina.lehti@partio.fi

Kai "Kaitsu" Sinkkonen
leirinjohtaja
kai.sinkkonen@partio.fi

Nikolai Nerg
infrapalvelujohtaja
nikolai.nerg@partio.fi
Vastuualueet: leiri-infra, turvallisuus, lääkintä, palo ja pelastus

Laura Nordgren
kasvatusjohtaja
laura.j.nordgren@partio.fi
Vastuualueet: alaleirit, perheleiri, kansainvälisyys, kasvatus, osaaminen, tukeminen

Maija Ruokonen
viestintäjohtaja
maija.ruokonen@partio.fi
Vastuualueet: markkinointi, sisäinen ja ulkoinen viestintä, sosiaalinen media, dokumentointi, kutsuvieraat, leiritoimisto

Joni Pinomäki
resurssijohtaja
joni.pinomaki@partio.fi
Vastuualueet: talous, hankinnat, HR, kumppanuudet, myyntitoiminto

Roosa Tiusanen
ohjelmajohtaja
roosa.tiusanen@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Santtu Soupas
ohjelmajohtaja
santtu.soupas@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Aura Pajamo
leirikokemusjohtaja
aura.pajamo@partio.fi
Vastuualueet: arkkitehtuuri, kaavoitus, muotoilu, brändi, leirituotteet, yhteisohjelmat

Aleksi Helenius
Huoltopalvelujohtaja
aleksi.helenius@partio.fi

 

Staabin lisäksi Otavan parissa työskentelee

projektityöntekijä Heli Matintalo
heli.matintalo@partio.fi 
050 312 9430